Moda

Moda zmienna jest, to bezdyskusyjne. Kroje pojawiają się, mijają i ponownie wracają po kilkudziesięciu latach.

Dekada lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku to, jeżeli chodzi o spodnie moda na tzw.: dzwony. Były to spodnie węższe u góry i rozszerzane na dole. Moda na nie powróciła w dziewiątej dekadzie zeszłego wieku. Znowu ostatnio tu i ówdzie widać ów krój.

W latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku popularne były bardzo opięte i nieco zbyt krótkie spodnie. Ta moda znowu powróciła w ostatnich latach. Stanowiła część stylu nazywanego slim, który charakteryzował się również opiętymi marynarkami.

W czwartej dekadzie ubiegłego wieku modne były nader obfite marynarki i bardzo obfite – na całej długości, spodnie. Wydaje się, że blisko tej mody były garnitury w latach osiemdziesiątych zeszłego wieku i w kolejnej dekadzie. Natomiast spodnie jeansowe to w latach dziewięćdziesiątych dzwony.

Czwarta dekada zeszłego wieku to, jeżeli chodzi o fryzury męskie moda na dłuższe włosy u góry i podcięte z tyłu i z boków. Rzeczona tendencja wróciła ponownie w latach dziewięćdziesiątych i ostatnio, czyli na początku lat dwudziestych dwudziestego pierwszego wieku również widać ten trend.

 

https://dantex-moda.pl