Skóra atopowa: jak ją pielęgnować?

Skóra atopowa wymaga szczególnej pielęgnacji oraz wyjątkowo starannego wyboru kosmetyków. O czym należy pamiętać? Oto kilka zasad, których przestrzeganie pomoże nam utrzymać skórę w dobrej formie.

Skóra atopowa w pigułce

Czym wyróżnia się skóra atopowa i dlaczego jest ona tak problematyczna? Bo w jej przypadku brakuje bardzo ważnego elementu ochronnego: powłoki, która składa się z wody oraz lipidów. Skutkiem tego braku jest problem z przesuszaniem się skóry, jej mniejszą odpornością oraz gorszym wyglądem. Skóra taka wymaga odpowiedniej ochrony, którą mogą jej zapewnić tylko profesjonalne kosmetyki do skóry atopowej. Znajdują się w nich emolienty, dzięki którym skóra jest lepiej chroniona przed utratą wody.

Jakie kosmetyki do skóry atopowej będą najlepsze?

W przypadku kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry atopowej, ważna jest delikatność oraz odpowiedni skład. Warto szukać tych produktów, w których znajdują się oleje roślinne oraz takie dodatki, jak gliceryna czy kwas hialuronowy. Dzięki takim składnikom, kosmetyki do skóry atopowej chronią ją przed przesuszeniem i tworzą na jej powierzchni ochronną warstwę. Dzięki temu skóra staje się zdrowsza i piękniejsza, jest też lepiej chroniona przed szkodliwym wpływem coraz bardziej zanieczyszczonego środowiska.

https://esticlinic.pl/oferta/medycyna-estetyczna/