Wyśmienita roślina

 Jakie czynniki sprawiły, iż ten śródziemnomorski dar natury stał się tak popularny na całym świecie?
Lawenda to przede wszystkim oszałamiające kwiaty, które są źródłem wartościowych dla naszego zdrowia olejków eterycznych. To również fitosterole, garbniki oraz kwasy organiczne, które mogą dobrze wpływać na nasz organizm. Jakie przypadłości można zwalczać za pomocą lawendy?
Lawenda, jako flora lecznicza, wykorzystywana jest przede wszystkim w aromaterapii. Z lawendy mogą korzystać te osoby, które szukają naturalnego sposobu na uspokojenie, a także ci, którym życie utrudniają przykre skurcze. Olejek lawendowy ma z kolei właściwości dezynfekujące, jest zatem z powodzeniem wykorzystywany przy problemach skórnych.

https://www.wyslijkwiaty.com/kwiaty-na-urodziny-c-139.html

Warto też pamiętać, iż lawenda może się wyśmienicie sprawdzić jako przyprawa. Jej liście są kapitalnym dodatkiem do dań mięsnych, ich obecność często uwzględniają też przepisy na zupy oraz potrawy z ryb. Liście lawendy można też dodawać do wielu sałatek, dzięki czemu staną się one jeszcze smaczniejsze i zdrowsze.
Lawenda jest jedną z bardzie znanych roślin pochodzących z rewiru Morza Śródziemnego. Dzisiaj jej uprawy napotkać można w nieomalże całej Europie, m. in. w Polsce, w której już dawno zdobyła ogromną popularność jako flora lecznicza.